blog

Jakość serwowanej kawy w Twoim biurze a wrażenia Twoich biznesowych kontrahentów

Kiepska jakość kawy w pracy może pozostawić złe wrażenie na odwiedzających - badanie 1000 konsumentów wykazało, że jeden na dwóch konsumentów prawdopodobnie pozytywnie oceni firmę, jeśli serwuje wysokiej jakości kawę w holu lub recepcji. Co więcej, jeśli chodzi o pracowników, z badań przeprowadzonych przez InSites Consulting wynika, że 40% chciałoby móc korzystać z kawy lepszej jakości w miejscu pracy, co pokazuje, że to naprawdę ma znaczenie. Z kolei brak odpowiedniej kawy w pracy może sprawić, że pracownicy poczują się mniej docenieni, a to niestety może mieć negatywny wpływ na ich motywację 

Wysokiej jakości kawę można dostarczać na różne sposoby: od świeżych ziaren po kawę z kapsułek oraz płynną esencję. Chociaż smak będzie inny dla każdego rodzaju kawy, jakość powinna pozostać niezmienna, aby zapewnić wspaniały smak.

Kawa parzona przez Baristę jest znakiem najwyższej jakości, ale sekret tak naprawdę tkwi w ziarnach - automaty z kawą ziarnistą mogą dostarczyć kawę gorszej jakości, jeśli nie są odpowiednio konserwowane lub produkty nie są przechowywane w odpowiednie warunki. W takim przypadku warto zastanowić się czy ekspres na kawę ziarnistą z pewnością będzie odpowiednio konserwowany przez Twoich pracowników, a kawa przygotowywana z należytą starannością - jeśli nie masz tej pewności lub zwyczajnie możliwości aby to sprawdzic, nadal możesz zapewnić wspaniałą kawę za pomocą innego typu ekspresu do kawy lub rozwiązania wymagającego minimalnego wkładu. Warto poświęcić więcej czasu na zakup odpowiedniego ekspresu do kawy dla swojej firmy, aby zapewnić zawsze najlepszą możliwą jakość. O tym jak to zrobić dowiesz się z daleszej części artykułu.

Swoboda wyboru z wieloma opcjami
Badania wskazują, że rynek kawiarni nadal się rozwija. W rezultacie wybór napojów poszerzył się, a konsumenci mają teraz więcej możliwości wyboru miejsca zakupu kawy. Oznacza to, że jakość i wybór stają się priorytetami konsumentów. Statystyczny konsument preferuje zazwyczaj latte, następnie cappuccino, a następnie americano.

Jak to wpływa na miejsce pracy?
Ludzie oczekują tego samego doświadczenia związanego z kawą tak samo w pracy, jak i w domu, dlatego ważne jest, aby oferować ludziom różne opcje do wyboru - powinno to uwzględniać fakt, że istnieją różne gusta, ale także wielu wybierze inny rodzaje napojów w zależności od pory dnia oraz aktualnego zapotrzebowania. Na przykład ulubionym napojem rano może być espresso, ale popołudniu wybór może paść na latte, które będzie powolnie sączone przed ekranem komputera.

Latte, Americano, espresso, cappuccino, latte macchiato ... Dziś możesz zapewnić ten wybór i różnorodność z jednego urządzenia. Jest to opłacalne w dłuższej perspektywie, ponieważ pracownicy, którzy mogą cieszyć się ulubioną kawą, będą bardziej zmotywowani i produktywni.

W biurach niestety częstą praktyką jest stawianie ekspresu w widocznym miejscu, gdzieś na open space, aby pracownicy nie gromadzili się na przerwach kawowych. Niestety nie jest to dobre rozwiązanie i zdecydowanie lepiej postawić na kameralny kącik kawowy we własnym biurze. Ludzie nie pracują efektywnie i przede wszystkim nie lubią pracować, jeśli godzinami są zmuszeni do siedzenia przy biurku. Dlaczego więc nie zachęcić pracowników do zrobienia produktywnej przerwy w przyjemnym kąciku kawowym? Kultura kawy rozwija się, a wiele kawiarni obecnie podwaja swoją przestrzeń biznesową i społeczną - te dwie rzeczy mogą iść w parze. Możesz być zaskoczony, jak wiele konstruktywnych rozmów w Twoim biurze odbywa się właśnie przy filiżance kawy.

Postawienie ekspresu w miejscu dostępnym dla każdego zachęci do rozmowy. Zadbaj o to, by okolica była wygodna i przyjazna. W ten sposób tworzysz idealne warunki do nieformalnej wymiany zdań i pomagasz pielęgnować dynamiczne i oparte na współpracy środowisko pracy, zachęcając do rozmów twarzą w twarz oraz efektywnych sesji roboczych. Przyczynia się to również do zapewnienia profesjonalnego wrażenia odwiedzających.
Zapewnienie dobrej kawy w pracy jest ważne. Realizacja tego zadania wcale nie jest trudna, ale pomyłka może mieć ogromny wpływ na pracowników i odwiedzających. Nasi eksperci od kawy w Cafitesse.pl chętnie pomogą zaplanować Ci Twój kącik kawowy oraz pomogą w doborze odpowiedniego sprzętu oraz kawy.

Rozwiązaniem idealnym do zastosowania w biurze są ekspresy z systemem Cafitesse. System Cafitesse zapewnia pełną policzalność wyserowanych kaw, całkowitą powtarzalność i jakość każdej filiżanki a dzięki systemowi self-cleaning łatwo utrzymasz ekspres w czystości.

Zapraszamy po więcej informacji na naszą stronę www.cafitesse.pl

 

 

HLF - Nowoczesna technologia w świecie kawy

Rynek ekspresów do kawy, również prześciguje się w nowinkach technologicznych oraz technicznych usprawnieniach, które mają zapewnić konsumentom jeszcze smaczniejszą kawę, bardziej powtarzalną i szybciej wyserwowaną, zaś restauratorm, właścicielom hoteli i biur, większą wydajność maszyn i po prostu bardziej opłacalne rozwiązania.

Jednym z pionierów w tej dziedzinie i niewątpliwie firmą, która wyróżnia się w zakresie technologicznych nowinek umieszczanych w swoich maszynach jest firma HLF. Ekspresy HLF to naszpikowane technologicznymi nowinkami, luksusowe mercedesy pośród ekspresów do kawy. Choć włoski design bardziej nasuwałby tutaj skojarzenia chociażby z Ferrari niż niemiecką marką. W każdym razie mamy tutaj do czynienia z mocno zaawansowanym technologicznie ekspresem posiadającym szereg usprawnień i ciekawych rozwiązań.

Ekspres HLF Italian Design to gwarancja najwyższej jakości napojów oraz niewiarygodnej trwałości maszyny.
Czym wyróżnia się ekspres HLF?

QR kody

Możliwość przygotowania napoju bez konieczności dotykania ekranu. Każdy QR kod może mieć przypisaną określoną ilość napojów, co daje operatorowi pełną kontrolę nad ilością wydanych kaw.

Innowacyjny system spieniania

Nowoczesny system spieniania mleka dostarcza idealną piankę w napojach mlecznych. Zintegrowany system czyszczący zapewnia zawsze najwyższą jakość pianki i maksymalną higienę.

System self - cleaning

Model HLF posiada wbudowany pojemnik na detergent wraz z systemem automatycznego czyszczenia się maszyny na koniec dnia, bez konieczności angażowania personelu.

Telemetria

Preinstalowana aplikacja HLF umożliwia automatyczne generowanie raportów odnośnie ilości wydawanych napojów, błędach maszyny oraz szczegółowych danych serwisowych wraz ze stanem czyszczenia urządzenia.

Decydując się na ekspres HLF Italian Design, wybierasz świetną jakość wykonania, zaawansowany technoligicznie ekspres z intuicyjnym panelem sterowania i szerokim wyborem kaw, oraz szereg usprawnień najnowszej generacji. To ekspres, który zrobi wrażenie zarówno na Twoich gościach jak i Twoich pracownikach.

Zakup czy leasing ekspresu do kawy? Co wybrać?

Zakup ekspresu czy leasing? Która forma zakupu ekspresu do kawy będzie bardziej korzystna?

ZAKUP EKSPRESU
Kupując ekspres do kawy, w przypadku utrzymania odpowiedniego obrotu kawą, uzyskasz zadowalający zwrot z początkowej inwestycji już w przeciągu 2 lat, natomiast będziesz cieszyć się nim średnio od sześciu do ośmiu lat, zaś w przypadku regularnego i profesjonalnego serwisu nawet kilka lat dłużej.

Okres ten zależy od różnych czynników, takich jak: użytkowanie (lekkie lub intensywne), środowisko (zakurzona fabryka vs. biuro), twardość wody i konserwacja maszyny - im lepiej dbasz o swój profesjonalny ekspres, tym dłużej będziesz czerpać korzyści z jego użytkowania.

Wielu klientów decyduje się na zakup ekspresu, ponieważ wiąże się to z niezależnością, dlatego też zakup profesjonalnego ekspresu do kawy może być bardziej ekonomiczny niż wynajem w długoterminowym postrzeganiu. Jeśli nie chcesz samodzielnie odpowiadać za konserwację i naprawy, możesz po zakupie ekspresu, podpisać umowę serwisową z Cafitesse.pl, która gwarantować Ci będzie regularny serwis i sprawnie działającą maszynę rok do roku.

WYNAJEM EKSPRESU
Chociaż wielu Klientów woli kupić ekspres do kawy, w niektórych przypadkach warto zamiast tego skorzystać z opcji leasingu. Taka decyzja pozwoli nam inaczej zagospodarować pozostałe środki a miesięcznie poświęcić jedynie niewielką kwotę na spłatę leasingu ekspresu, który w międzyczasie będzie na siebie zarabiał.

Warunki najmu można dostosować do swoich potrzeb, możesz wybrać ramy czasowe, które będą odpowiadać Twojej działalności i potrzebom. Bardziej ekonomiczne jest wybranie krótszego terminu, ponieważ odsetki, które płacisz, będą niższe. Jeśli jednak masz mniej dostępnego kapitału, możesz skorzystać z niższych miesięcznych płatności przez dłuższy okres.

Oprócz kosztów wynajmu występują pewne bieżące koszty filtracji wody i rzecz jasna zakupu kawy. Wynajem ekspresu zapewnia ekonomiczną elastyczność. 

Wszystkie ekspresy Jacobs Cafitesse dostępne na www.cafitesse.pl mogą Państwo nabyć również dzięki korzystnym warunkom leasingu.