Producenci
Jakość serwowanej kawy w twoim biurze a wrażenia twoich biznesowych kontrahentów
Jakość serwowanej kawy w twoim biurze a wrażenia twoich biznesowych kontrahentów

Kiepska jakość kawy w pracy może pozostawić złe wrażenie na odwiedzających - badanie 1000 konsumentów wykazało, że jeden na dwóch konsumentów prawdopodobnie pozytywnie oceni firmę, jeśli serwuje wysokiej jakości kawę w holu lub recepcji. Co więcej, jeśli chodzi o pracowników, z badań przeprowadzonych przez InSites Consulting wynika, że 40% chciałoby móc korzystać z kawy lepszej jakości w miejscu pracy, co pokazuje, że to naprawdę ma znaczenie. Z kolei brak odpowiedniej kawy w pracy może sprawić, że pracownicy poczują się mniej docenieni, a to niestety może mieć negatywny wpływ na ich motywację 

Wysokiej jakości kawę można dostarczać na różne sposoby: od świeżych ziaren po kawę z kapsułek oraz płynną esencję. Chociaż smak będzie inny dla każdego rodzaju kawy, jakość powinna pozostać niezmienna, aby zapewnić wspaniały smakKawa parzona przez Baristę jest znakiem najwyższej jakości, ale sekret tak naprawdę tkwi w ziarnach - automaty z kawą ziarnistą mogą dostarczyć kawę gorszej jakości, jeśli nie są odpowiednio konserwowane lub produkty nie są przechowywane w odpowiednie warunki. W takim przypadku warto zastanowić się czy ekspres na kawę ziarnistą z pewnością będzie odpowiednio konserwowany przez Twoich pracowników, a kawa przygotowywana z należytą starannością - jeśli nie masz tej pewności lub zwyczajnie możliwości aby to sprawdzic, nadal możesz zapewnić wspaniałą kawę za pomocą innego typu ekspresu do kawy lub rozwiązania wymagającego minimalnego wkładu. Warto poświęcić więcej czasu na zakup odpowiedniego ekspresu do kawy dla swojej firmy, aby zapewnić zawsze najlepszą możliwą jakość. O tym jak to zrobić dowiesz się z daleszej części artykułu.

Swoboda wyboru z wieloma opcjami
Badania wskazują, że rynek kawiarni nadal się rozwija. W rezultacie wybór napojów poszerzył się, a konsumenci mają teraz więcej możliwości wyboru miejsca zakupu kawy. Oznacza to, że jakość i wybór stają się priorytetami konsumentów. Statystyczny konsument preferuje zazwyczaj latte, następnie cappuccino, a następnie americano.

Jak to wpływa na miejsce pracy?
Ludzie oczekują tego samego doświadczenia związanego z kawą tak samo w pracy, jak i w domu, dlatego ważne jest, aby oferować ludziom różne opcje do wyboru - powinno to uwzględniać fakt, że istnieją różne gusta, ale także wielu wybierze inny rodzaje napojów w zależności od pory dnia oraz aktualnego zapotrzebowania. Na przykład ulubionym napojem rano może być espresso, ale popołudniu wybór może paść na latte, które będzie powolnie sączone przed ekranem komputera.

Latte, Americano, espresso, cappuccino, latte macchiato ... Dziś możesz zapewnić ten wybór i różnorodność z jednego urządzenia. Jest to opłacalne w dłuższej perspektywie, ponieważ pracownicy, którzy mogą cieszyć się ulubioną kawą, będą bardziej zmotywowani i produktywni.

W biurach niestety częstą praktyką jest stawianie ekspresu w widocznym miejscu, gdzieś na open space, aby pracownicy nie gromadzili się na przerwach kawowych. Niestety nie jest to dobre rozwiązanie i zdecydowanie lepiej postawić na kameralny kącik kawowy we własnym biurze. Ludzie nie pracują efektywnie i przede wszystkim nie lubią pracować, jeśli godzinami są zmuszeni do siedzenia przy biurku. Dlaczego więc nie zachęcić pracowników do zrobienia produktywnej przerwy w przyjemnym kąciku kawowym? Kultura kawy rozwija się, a wiele kawiarni obecnie podwaja swoją przestrzeń biznesową i społeczną - te dwie rzeczy mogą iść w parze. Możesz być zaskoczony, jak wiele konstruktywnych rozmów w Twoim biurze odbywa się właśnie przy filiżance kawy.

Postawienie ekspresu w miejscu dostępnym dla każdego zachęci do rozmowy. Zadbaj o to, by okolica była wygodna i przyjazna. W ten sposób tworzysz idealne warunki do nieformalnej wymiany zdań i pomagasz pielęgnować dynamiczne i oparte na współpracy środowisko pracy, zachęcając do rozmów twarzą w twarz oraz efektywnych sesji roboczych. Przyczynia się to również do zapewnienia profesjonalnego wrażenia odwiedzających.
Zapewnienie dobrej kawy w pracy jest ważne. Realizacja tego zadania wcale nie jest trudna, ale pomyłka może mieć ogromny wpływ na pracowników i odwiedzających. Nasi eksperci od kawy w Cafitesse.pl chętnie pomogą zaplanować Ci Twój kącik kawowy oraz pomogą w doborze odpowiedniego sprzętu oraz kawy.

Rozwiązaniem idealnym do zastosowania w biurze są ekspresy z systemem Cafitesse. System Cafitesse zapewnia pełną policzalność wyserowanych kaw, całkowitą powtarzalność i jakość każdej filiżanki a dzięki systemowi self-cleaning łatwo utrzymasz ekspres w czystości.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl