Producenci
Świat herbat wg Pickwick
Świat herbat wg Pickwick

Herbata czarna jest najczęściej spożywaną herbatą na świecie i często stanowi podstawę wielu rodzajów herbat owocowych. Ale czym właściwie jest czarna herbata?

POCHODZENIE
Czarna herbata, podobnie jak zielona i biała herbata, pochodzi z krzewu herbacianego; Camellia sinensis. Krzew ten pochodzi z Chin, dlatego nazywany jest również sinensis, co po łacinie oznacza po chińsku. Dla najlepszej herbaty bardzo ważny jest ciepły i wilgotny klimat oraz żyzna gleba, która sprawia, że herbata posiada szlachetny smak. Im wyżej położona plantacja, tym lepsza jakość herbaty. Krzewy na dużych wysokościach rosną wolniej, dzięki czemu aromaty mogą się lepiej rozwijać, a to oznacza lepszą jakość. Pickwick sprowadza herbatę z całego świata, ale głównie z Afryki, Indii, Sri Lanki, Chin oraz Indonezji.

PRODUKCJA
Różnica w porównaniu z herbatą zieloną i białą polega na tym, że w przypadku herbaty czarnej liście herbaty są utleniane. Po zebraniu liści herbaty z plantacji, liście są miażdżone, aby uwolnić soki i enzymy. W kontakcie z tlenem enzymy zapewniają zmianę koloru liści herbaty: z zielonego na ciemnobrązowy i czarny. Suszenie liści herbaty zatrzymuje proces utleniania, a czarna herbata ostatecznie uzyskuje swój charakterystyczny kolor, smak i aromat.
 
JAKIE SA RODZAJE?
Czarna herbata jest podstawą wielu różnych odmian herbat. Na przykład często jest urozmaicana owocami, ziołami i innymi przyprawami, dzięki czemu powstają pyszne oryginalne mieszanki herbat. Więc każdy znajdzie coś dla siebie!

CIEKAWOSTKI
Najbardziej znana jest czarna herbata; English Tea. Czy to znaczy, że pochodzi z Anglii?  Otóż nie! Ta czarna herbata otrzymała swoją nazwę, ponieważ jest to najpopularniejsza odmiana herbaty wśród Brytyjczyków, którzy piją ją głównie podczas „popołudniowej przerwy na herbatę” tzw. ''tea time''

HERBATY PICKWICK
Czy jesteś fanem klasycznej czarnej herbaty, czy też ten artykuł zachęca Cię do spróbowania czegoś nowego, na przykład czarnej herbaty połączonej z owocowymi smakami? Pickwick ma duży wybór i różnorodność!
 
Jeśli chcielibyście dowiedzieć się więcej o herbacie Pickwick i być na bieżąco z nowymi odmianami, obserwujcie nasze profile na social media - www.facebook.com/cafitesse/

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl