Producenci
Ekspres na kapsułki czy klasyczny? Jak wybrać?

Ekspres na kapsułki czy klasyczny? Jak wybrać?

Ekspresy cieszą się coraz większym zainteresowaniem i z tego też powodu obecnie znaleźć je można również w domach jednorodzinnych. Wcześniej najczęściej spotkać się można z nimi było w biurach, oraz restauracjach. Obecnie jednak coraz więcej osób ceni sobie wyjątkowy smak i szybkość, z jaką ekspres przygotuje taką kawę. Do wyboru są dwa podstawowe rodzaje, a mianowicie ekspres na kapsułki i ekspres klasyczny. Warto wiedzieć czym się różnią i kiedy zdecydować się na jeden z nich.

 

Spis treści:

  1. Czym kierować się, wybierając ekspres do kawy?
  2. Dlaczego ekspres na kapsułki?
  3. Dlaczego ekspres klasyczny?

 

Czym kierować się, wybierając ekspres do kawy?

W tej chwili na rynku dostępnych jest wiele modeli, co sprawia, że na pewno każdy znajdzie dla siebie ekspres dosłownie idealny, który spełni wszelkie jego oczekiwania. Pod uwagę należy wziąć, zarówno ekspres na kapsułki, jak i ekspres klasyczny. Oczywiście wybór może być uzależniony od samego przeznaczenia takiego ekspresu. Jeśli wybiera się ekspres do biura lub do restauracji, lepiej sprawdzi się ekspres klasyczny, który daje wiele możliwości przygotowania ulubionego napoju, a także w ogólnym rozliczeniu finalnie wychodzi on taniej. Ekspres na kapsułki będzie natomiast strzałem w dziesiątkę do domu, albo do hotelowego pokoju.

Dlaczego ekspres na kapsułki?

Ekspresy na kapsułki przede wszystkim zajmują naprawdę niewiele miejsca, a to sprawia, że są one wybierane bardzo chętnie do mieszkań prywatnych, jak i do hotelowych pokoi. W kilka chwil umożliwiają przygotowanie aromatycznej kawy, a sam wybór kapsułek jest naprawdę ogromny. Na plus jest także sama prostota obsługi. Z taką maszyną poradzi sobie naprawdę każdy, bez żadnego problemu. Ponadto można zdecydować się na kawę klasyczną, jak i na kilka innych wariantów smakowych. Warto jednak pamiętać, że kapsułki są stosunkowo drogie, a więc jest to stały koszt, który ponosi się podczas użytkowania ekspresu na kapsułki.

Dlaczego ekspres klasyczny?

Ekspres klasyczny sprawdzi się w restauracjach, kawiarniach, a także w domach osób, które są bardzo wymagające względem swojej kawy. Głównie dlatego, iż profesjonalny ekspres umożliwia doskonałe spienienie mleka, odpowiednią filtrację i otrzymanie najbardziej aromatycznego napoju, ponieważ ekspres mieli ziarna kawy bezpośrednio przed ich zaparzeniem, co pomaga otrzymać autentyczny smak. Pamiętać jednak trzeba o jego regularnym czyszczeniu i ewentualnym serwisie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl