Producenci

PIEC TECNOCOMBI 6.1 ELEKTRYCZNY

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 4 dni
Cena: 29 999,00 zł 29999.00
ilość szt.

towar niedostępny

Opis

Dlaczego TECNOCOMBI?

TECNOCOMBI jest rozwiązaniem przeznaczonym dla szefa kuchni, który wymaga maksymalnej kontroli nad parametrami gotowania i doskonałych rezultatów.

TECNOCOMBI to profesjonalny piec konwekcyjno-parowy, dostępny w wersji cyfrowej lub ręcznej, który zapewnia solidność, niezawodność i natychmiastowość obsługi.

Przedstawiane urządzenie to nowoczesny piec elektryczny ze sterowaniem cyfrowym, automatycznym myciem, 5 punktową sondę oraz wieloma innymi nowoczesnymi funkcjami ułatwiającymi pracę w kuchni.

Profesjonalne piece konwekcyjno-parowe z oferty Tecnocombi oferują idealne połączenie tradycji i technologii dla tych, którzy chcą zaawansowanego i niezawodnego sprzętu do gotowania, który jest prosty, precyzyjny, wydajny i solidny.

 

Tecnocombi jest polecany do:

Ośrodków kulinarnych wyróżniających się ze względu na liczbę serwowanych posiłków

Restauracji, trattorii, barów z ciepłymi przekąskami

Punktów gastronomicznych, sklepów mięsnych i innych sklepów detalicznych, które sprzedają gotowane potrawy własnej produkcji.

 

Tecnocombi/Tecnobake/Tecnodual

Tecnocombi, Tecnobake i Tecnodual to profesjonalne piece zaprojektowane tak, aby pozwalały osiągać znakomite rezultaty gotowania, zarówno w branży gastronomicznej, jak i cukierniczej. Są o bardzo solidne, niezawodne i wydajne piece, zapewniające natychmiastowość obsługi, jakość i wsparcie użytkownika.

 

Niezwykła prostota obsługi

Elektromechaniczne piece Tecnoinox zapewniają natychmiastową i intuicyjną obsługę: tylko trzy elementy sterujące, pozwalające dowolnie regulować każdy parametr.

Pierwsze pokrętło reguluje temperaturę, drugie czas gotowania, a trzecie pozwala ustawić ilość wilgoci wprowadzanej do komory na jednym z 7 poziomów.

W górnej części dwie lampki kontrolne: jedna informuje, że piec jest włączony, a druga, że elementy grzejne lub palniki pracują.

W górnej części panelu sterowniczego znajduje się element otwierający odpowietrznik, który odprowadza wilgoć z komory gotowania; w dolnej części umieszczono przycisk zasilania.

Modele gazowe posiadają również kontrolkę ostrzegawczą, która zapala się, gdy palnik jest zablokowany oraz przycisk ponownego uruchomienia palnika.

        

Wygląd i funkcjonalność

Design pieców Tecnocombi, Tecnobake i Tecnodual, połączenie solidności, czystych linii i funkcjonalności, jest wynikiem współpracy z Markiem Sadlerem, projektantem o międzynarodowej sławie i doświadczeniu. Swobodę w obsłudze pieców Tecnoinox otrzymano poprzez zastosowanie w pełni pragmatycznych rozwiązań, które pozwalają szefom kuchni pracować w prosty i precyzyjny sposób. Minimalistyczny i staranny design pieca odzwierciedla linearność procesów jego użytkowania.

 

Równomierność gotowania

Doskonała równomierność gotowania jest zapewniona przez:

  • Deflektor, zaprojektowany do jak najlepszego rozprowadzania ciepła w komorze.
  • Wentylatory do profesjonalnego użytku sterowane falownikiem, pracujące z 4 prędkościami, które zatrzymują się natychmiast w momencie zmiany kierunku obrotów i otwarcia drzwi.
  • Ruszty oddalone od siebie o 70 mm w Tecnocombi i 85 mm w Tecnobake.
  • Powiększony odpowietrznik w komorze pieców Tecnobake przyspiesza odprowadzanie pary, co jest potrzebne do uzyskania wysokiej wydajności w piekarniach i cukierniach.

 

Systemy w TECNOCOMBI – oszczędzaj czas i energię!

Tecnodual to piec profesjonalny piec konwekcyjno-parowy ze specjalnymi podwójnymi prowadnicami z okrągłych prętów, odpowiednimi do blach GN1/1 i do blach cukierniczych (60x40cm).
Tecnodual jest zalecany w sytuacjach, w których, zazwyczaj z powodu braku przestrzeni, doświadczony szef kuchni postanawia przygotowywać potrawy gastronomiczne oraz wyroby piekarnicze w jednym piecu.

Równomierność gotowania – deflektor udoskonalony podczas testów gotowania. Wentylatory do użytku profesjonalnego sterowane przez falownik.

Proste czyszczenie – dostępne modele z myciem automatycznym o 4 poziomach intensywności z natryskiem do mycia ręcznego. Tecnoinox dostarcza detergent ze środkiem nabłyszczającym w jednym produkcie.

Niezwykła prostota obsługi – wyraźne i czytelne wyświetlacze, czułe i szybko działające dotykowe elementy sterujące.

 

Inspiracja, organizacja, innowacja

Piec TECNOCOMBI 6.1 elektryczny to pewna solidność. Wodoszczelna komora ze stali nierdzewnej AISI 304. Uszczelka drzwi z kauczuku silikonowego, odporna na wysokie temperatury i zużycie, solidnie zamontowana w przedniej części komory.

Tecnocombi zapewnia również elastyczność. Parametry gotowania mogą być zmieniane także w trakcie wykonywania przepisu. Posiada wbudowaną książkę kucharską. Szef kuchni może korzystać z przepisów już zamieszczonych w piecu, może je edytować lub dodawać własne, aby wielokrotnie powielać swoje sukcesy!

 

Precyzyjne gotowanie z wielopunktową sondą

TECNOCOMBI jest wyposażony w wielopunktową sondę, która wykrywa temperaturę gotowanego produktu w 4 różnych punktach wzdłuż sondy. Ułatwia to odczyt temperatury rdzenia, a wynik jest bardziej precyzyjny. Znajduje się ona w komorze gotowania, dzięki czemu ułatwia gotowanie i zapewnia, że jest zawsze pod ręką.

 

Doskonała wydajność i niezawodność

Piece cyfrowe Tecnocombi i Tecnodual pracują w trybie konwekcyjnym (50-265oC), parowym (60-120oC) oraz w cyklu mieszanym (60-250oC) z automatycznym nagrzewaniem wstępnym. Temperatura nagrzewania wstępnego odpowiada temperaturze pierwszego etapu gotowania według przepisu. Dodatkowym atutem jest fakt, iż pracują zawsze z bezpośrednim wytwarzaniem pary. Bojler jest przewidziany tylko w wersjach na 20 blach.

W cyklu mieszanym można zarządzać aż 19 poziomami wilgotności, z przyrostem o 5% w zakresie od 0 do 90%. Cyfrowe piece Tecnocombi, Tecnobake i Tecnodual Digitali są wyposażone w początkowy programowany nadmuch pary, którego czas trwania można ustawić dowolnie w zakresie do 20 s.

 

Szczegóły, które mają znaczenie

Rynienki na skropliny – piec wyposażony w dwie przydatne rynienki, z kanałem odpływowym, do zbierania skroplin pod szybą drzwi i pod uszczelką

Próżnia – gniazdo sondy igłowej do gotowania próżniowego

Zabezpieczenie odpływu – kondensacja pary w celu zabezpieczenia odpływu

Port USB – przydatny do pobierania danych HACCP zarejestrowanych podczas gotowania.

Oświetlenie – komora jest dobrze oświetlona podczas gotowania

Informacje dodatkowe

Wersja piekarnika GN/electronic
Wysokość nóżek 65/75 mm
Napięcie 400 3N ~ V
Częstotliwość 50 Hz
Moc silnika wntylatora 0,25 kW
Odległość między półkami 9 cm
Pojemność tac 5xGN1/1
Waga 80
Wymiary komory 490 mm (wys.) x 660 mm (szer.) 450 mm (gł.)
Wymiary 740 mm (wys.) x 930 mm (szer.) x 785 mm (gł.)
Całkowita moc 8,25 kW

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl